آخرین اخبار

افتتاح صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان آذربایجان ‌غربی

صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان آذربایجان ‌غربی با حضور دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دبیر کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، استاندار آذربایجان غربی، رئیس صندوق پژوهش و فناوری استان و رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در محل پارک این استان افتتاح شد.
‌‌

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر منصورفر رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در این مراسم با اشاره به اینکه امیدواریم این صندوق خیر و برکات زیادی برای اکوسیستم فناوری استان داشته باشد، اظهار کرد:با راه اندازی این صندوق امید داریم حمایت از پژوهش های فناوری و پشتیبانی دانشمندان اولویتی مدیران استانی باشد.

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان پیشران توسعه سایر بخش های اقتصادی می باشند و پیشرفت این شرکت ها افزایش نرخ اشتغال را  در بین جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی در پی خواهد داشت.

دکتر منصورفر افزود: این صندوق با سرمایه ۶۰ میلیارد ریالی به صورت رسمی به ثبت رسیده و پارک علم و فناوری استان آذربایجان‌ غربی، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دانشگاه ارومیه به عنوان سهامداران بخش دولتی و شرکت‌های آترا ارتوپد ارومیه، صنایع روشنایی سایان الکتریک ارس، آذرباتری ارومیه، مارال صنعت جاوید و راه و ساختمان ارومیه شن‌ریز به عنوان بخش خصوصی، سهامداران این صندوق هستند.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ارائه خدمات ضمانت‌نامه‌ای، تجاری‌سازی نتایج پژوهش‌ها، جذب و یا هدایت منابع مالی دولتی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر، ارائه خدمات مالی و تسهیلاتی، مشارکت و سرمایه‌گذاری در ایجاد، توسعه و توانمندسازی شرکت‌های فناورانه و دانش‌ بنیان، اخذ و اعطای کارگزاری و عاملیت منابع و ارائه خدمات ارزیابی و امکان‌سنجی از خدمات صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان آذربایجان ‌غربی بشمار می‌رود.