آخرین اخبار

استفاده از ظرفیت فناوران برای کاهش قاچاق و جلوگیری از آن

سرهنگ رستمی جانشین پلیس اگاهی استان با حضور در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، گفت: کارکردهای سنتی برای پیشگیری از قاچاق جوابگو نیست و باید از ظرفیت فناوران مستقر در پارک علم و فناوری جهت مبارزه با قاچاق استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، سرهنگ رستمی با اشاره اینکه درصد قابل توجهی از قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می شود، اظهارکرد: باید در ایستگاه ها و گمرگات باید از تجهیزات جدید و بروز استفاده شود.
وی ادامه داد: استفاده از توان داخلی و طراحی انواع سامانه های پایش می تواند در زمینه مبارزه قاچاق کمک حال ما باشد.
جاشین پلیس آگاهی استان افزود: ما به دنبال  آن هستیم تا بدون درگیری و فک پلمپ از قاچاق جلوگیری کنیم.
دکتر نیکبخت رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به پتانسیل و توانایی فناوران  مستقر در پارک علم و فناوری، اظهار کرد: بطور قطع با بررسی و سرمایه گذاری مناسب، این فناوران در زمینه های مختلف می توانند فعالیت داشته باشند.
وی با ابراز خشنودی از نگاه مثبت به مجموعه پارک علم و فناوری جهت حل بخشی از مشکلات ملی و استانی، گفت: بدون شک رمز توسعه اقتصادی کشور از طریق توسعه دانش بنیان است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ شرکت ثبت شده در این پارک فعالیت می کنند، توضیح داد: این تعداد شرکت بیش از ۵۰۰ فناور را در خود جای داده اند که به بصورت مستقیم فعالیت می کنند.
دکتر نیکبخت  با اشاره به چالاکی شرکت های فناور و دانش بنیان، ادامه داد: این شرکت ها خیلی سریع میتوانند محور فعالیت خود را تغییر دهند و با توجه به اقتضای زمان و نیاز فعالیت کنند، همانگونه که در بحران مبارزه با کرونا ویروس، این شرکت ها توانایی خود را نشان دادند.
به گفته دکتر نیکبخت در زمینه مبارزه با قاچاق نیز در صورتی که به این شرکت ها ماموریت داده شود، بطور قطع اعلام امادگی کرده و نتایج خوبی را به دست خواهند آورد.