آخرین اخبار

مشکلات مالیاتی شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بررسی شد

با حضور مدیرکل امور مالیاتی استان و رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی مشکلات مالیاتی شرکت های مستقر بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی،  حسن کوماسی  مدیر کل اداره کل امور مالیاتی استان  ضمن بازدید از واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری  اظهار کرد: تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مالیاتی شرکت های فناور به کار می گیریم.
وی با بیان اینکه با کمک واحدهای دانش بنیان و فناور می توانیم در صنعت نیز خلاقیت ایجاد کنیم، گفت: می توانیم برای اعطای معافیت به این واحد ها شرایط خاصی در نظر بگیریم.

کوماسی با ابراز اینکه جمع آوری مالیات یکی از کارکردهای اداره کل برای تامین درآمد  برای دولت است، توضیح داد: توزیع عادلانه ثروت هم بر عهده اداره کل امور مالیاتی است که از این امر غافل شده ایم.

به گفته وی اگر سیستم مالیاتی وظیفه خود را به درستی انجام دهد، انواع تخلف های مالی کاهش پیدا می کند.

دکتر علی محمدنیکبخت رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت رفع مشکلات مالیاتی واحدهای اقماری پارک علم و فناوری، توضیح داد: واحدهای اقماری این مجموعه در دو قالب مراکز رشد و مراکز نوآوری می توانند فعالیت داشته باشند.

به اعتقاد دکتر نیکبخت واحدهای مستقر در مراکز اقماری پارک علم و فناوری نیز باید  بتوانند از معافیت های مالیاتی مقرر بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در صورت عدم حمایت از واحدهای اقماری در واقع  از پیشرفت پارک جلوگیری به عمل می آید.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه شرکت های فناور کارهای بسیار مهمی انجام می دهند، اظهار کرد: تنوع فعالیت ها در پارک علم و فناوری  بسیار زیاد است.

در پایان این جلسه  ضمن بازدید از برخی واحدهای فناور، تصمیم به تسریع و تسهیل معافیت های مالیاتی شرکت های فناور گرفته شد.