آخرین اخبار, گزارش تصویری

اختتامیه رویداد «ایده های مهارت بنیان» برگزار شد

اختتامیه  رویداد « ایده های مهارت بنیان » با حضور رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری و تنی چند از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان در محل آمفی تئاتر شرکت نفت منطقه ای ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی،  دکتر غلامرضا منصورفر رییس پارک علم و فناوری در این مراسم عنوان کرد: در حال حاضر اشتغال جوانان به یکی از مهم‌ترین و بزرگترین چالش‌های گریبان‌گیرف مسئولان تبدیل شده است.
وی ادامه داد: اکنون از ۸۱ میلیون نفر جمعیت در ایران، ۶۳ میلیون نفر را افراد ۱۵ تا ۶۵ سال تشکیل می‌دهند که این آمار بر اساس استانداردها افراد آماده برای کار هستند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه از ۶۳ میلیون نفر، ۳۷ میلیون نفر افراد غیرفعال تشکیل می‌دهند، بیان کرد: ۲۶ میلیون نفر نیز شامل افراد فعال می‌شود که یا مشغول به کار هستند و یا به دنبال کار می‌گردند.

دکتر منصورفر تاکید کرد: معضل بیکاری باید به عنوان دغدغه و مطالبه اصلی مسئولان قرار بگیرد و با جدیدیت در صدد رفع این مشکل باشند.
وی با اشاره به اینکه مسئولان و مردم در حوزه ایجاد اشتغال باید به دو نکته اصلی و اساسی توجه کنند، گفت: ما باید به سرمایه و مهارت توجه ویژه ای داشته باشیم و دانشگاهیان نیز در کنار آموزش باید مهارت‌آموزی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از بیکاران در استان را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به خود اختصاص داده‌اند، گفت: کاهش نرخ بیکاری در کاهش مشکلات اجتماعی و فرهنگی تاثیرگذار است و بیکاری و نداشتن درآمد در جامعه می‌تواند به یک خلا بزرگ تبدیل شود بنابراین یکی ابزار‌های مهم دولت باید رفع بیکاری در کشور باشد‌.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنانش با بیان همکاری تنگاتنگ پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی برتداوم این همکاری ها در راستای هم افزایی و نهادینه کردن آموزش های مهارتی در جامعه تاکید کرد.

در پایان مراسم از نخبگان مهارتی و ایده های برتر با اهدا لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است رویداد ایده های مهارت بنیان با همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد.