آخرین اخبار, گزارش تصویری

آذربایجان غربی میزبان رویداد اینوتکس شمال غرب کشور

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی از برگزاری رویداد استارت آپی اینوتکس شمالغرب با حضور ۵ استان آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان به میزبانی ارومیه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر جواد نوری نیا با اشاره به برگزاری این رویداد ملی در روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه در پردیس علم و فناوری دانشگاه ارومیه افزود: این رویداد امسال در ۲۳ بخش برگزار می‌شود که تاکنون ۱۵ صندوق سرمایه‌گذاری حضور خود را برای همکاری قطعی کردند.

وی ادامه داد: برگزاری این رویداد فرصتی برای فرهنگسازی توجه به امر فناوری و نوآوری و جذب سرمایه‌گذاران و تبدیل ایده‌ها به کسب و کار است.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، اضافه کرد: اقتصاد پویا با حضور این افراد است که حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان را شکل می‌دهد و چنین رویدادها بهانه‌ای برای شکل گیری این ارتباطات و حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در کنار هم است.

نوری‌نیا با بیان اینکه اینوتکس در پنج بخش برگزار می‌شود افزود: رویداد اینوتکس پیچ، رویداد ریسرچ پیچ، رویداد اینوفاند، رویداد انتقال تجربه و رویداد علم کاوی از بخش‌های متخلف این رویداد بزرگ است.

رویداد اینوتکس برگرفته از چند رویداد بزرگ استارتاپی به معنای رابط میان ایده پردازان و سرمایه‌گذاران است تا در این بستر ایده پردازان ایده‌های خود را به بازار مصرف برسانند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی هم در این نشست خبری گفت: برگزاری رویداد‌های بزرگ، چون اینوتکس حلقه یک اتفاق بزرگ، چون اتصال ایده‌ها با کارآفرینان برای تبدیل به محصول نهایی است.

جواد کرمی با اشاره به میزبانی ارومیه در هفتمین رویداد اینوتکس اظهار کرد: ویژگی خاص این رویداد در آذربایجان‌غربی، منطقه‌ای بودن آن است که در سال‌های پیش برای یکی از استان‌ها بود، اما حضور پنج استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان و کردستان نشان از اهمیت هفتمین دوره این رویداد است.

وی با اشاره به دیدار دیپلماتیک اخیر استاندار آذربایجان‌غربی با رییس اتاق بازرگانی استان شرقیه شمالی عمان افزود: شرکت‌های دانش بنیان یکی از محوری‌ترین مباحث مورد گفتگو بود که نشان از توجه جهانی به این موضوع است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به فرایند تبدیل ایده به محصول در برگزاری رویداد‌های استارتاپی اظهار کرد: منطقه‌ای بودن این رویداد و حضور ۱۵ صندوق برای سرمایه‌گذاری از ویژگی‌های هفتمین رویداد اینوتکس است.

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: هرچه ارتباط علم و صنعت قوی‌تر باشد، شاهد ارتقای شاخص‌های اقتصادی خواهیم بود.