امضاء تفاهم نامه واگذاری 17 هکتار از اراضی دانشگاه ارومیه به پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تفاهم‌نامه واگذاری ١٧ هکتار از اراضی دانشگاه ارومیه به پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری، دکتر علی محمدنیکبخت  سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با ابراز اینکه اختصاص فضاهایی از دانشگاه به پارک علم و فناوری برای رشد فناوری در جامعه بسیار مهم است، توضیح داد: 17 هکتار از اراضی دانشگاه ارومیه برای احداث پارک علم و فناوری اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد:طرح جامع  و نقشه های اجرایی 10 هکتار از 17 هکتار تهیه شده است و با تامین اعتبار عملیات اجرایی و عمرانی آن شروع خواهد شد.
سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه 10هزار مترمربع از این مساحت به احداث ساختمان مرکز رشد جامع و ساختمان چند مستاجره اختصاص داده شده است، اظهار کرد: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش‌بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم کند.

در بخشی از این تفاهم نامه اینگونه ذکر شده است که  ارتباط تنگاتنگ موسسات  آموزشی و پژوهشی با دستگاه های اجرایی و تجاری سازی دستاوردهای علمی و پژوهشی زمینه ساز توسعه منطقه، کشور و نقش آفرینی موثر مراکز علمی و فناوری در این توسعه خواهد بود از این رو تاسیس و راه اندازی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از بطن دانشگاه ارومیه در کنارهم و با همت بلند دانشگاهیان در چارچوب این نقش آفرینی و ثروت آفرینی پیگیری شده است به همین منظور کلیه منافع حدود 17 هکتار از زمین های متعلق به دانشگاه ارومیه به شرایط مذکور در تفاهم نامه به پارک علم و فناوری آذربایجان غربی واگذار می شود.
شایان ذکر است پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تأسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان تلاش می‌کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.


اطلاعیه ها
ورود به فن بازار