با حضور رئیس فن بازار ملی ایران؛ فن بازار منطقه‌ای استان آذربایجان غربی افتتاح شد.

آیین افتتاح فن بازار منطقه‌ای استان آذربایجان غربی با حضور رئیس فن بازار ملی، مدیران استانی و نیز تمامی فعالان اقتصادی و فناوری استان در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، فن بازار منطقه‌ای استان آذربایجان غربی به عنوان بیست و یکمین فن بازار منطقه‌ای کشور با حضور رئیس فن بازار ملی، مدیران استانی، صاحبان صنایع و تمامی فعالان اقتصادی و فناوری استان سوم اردیبهشت سالجاری در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

در این آیین که قرارداد اعطای امتیاز نمایندگی، راه‌اندازی و بهره‌برداری از فن بازار منطقه‌ای استان آذربایجان غربی به امضاء رسید، دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری اظهار کرد: نتایج مطالعاتی که در سال‌های گذشته در پارک علم و فناوری به عنوان استان پایلوت و به سفارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شده است نشان می‌دهد: یکی از حلقه‌های مفقوده بحث شکل گیری فن بازار منطقه‌ای در استان است

وی افزود: علاوه بر بحث حمایت برای تولید مهمترین دغدغه شرکت‌های دانش بنیان مباحث مربوط به فروش و بازاریابی محصولات است

دکتر حیدری با اشاره به رونمایی از سامانه فن بازار استان در هفته پژوهش و فناوری سال قبل گفت: پارک علم و فناوری برای تعدیل مشکل بازاریابی شرکت‌ها در استان اقدام به راه‌اندازی سامانه فن بازار استانی بصورت محدود نمود تا از این طریق دستگاه‌های اجرایی نیازهای خود را اعلام نموده و واحدهای فناور، فناوری‌های خود را ارائه نمایند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه نیاز فناورانه از یک طرف و عرضه محصولات شرکت‌ها و نبود صندوق پژوهش و فناوری به عنوان VC در استان ازطرف دیگر مثل هر بازار دیگری حوزه فناوری را به بازیگران و تسهیل کنندگان جدیدی نیازمند می‌سازد.

وی با اشاره به منتخب شدن پارک علم و فناوری به عنوان نهاد متولی فن بازار منطقه‌ای در استان از سوی فن بازار ملی در دی ماه 1397 گفت: 4 برنامه بازاریابی محصولات فناورانه شرکت‌های مستقردر پارک و استان، کمک به جذب سرمایه، انتقال فناوری و نیازهای فناوری صنایع و مهمتر از همه توسعه شبکه فن بازار و هم افزایی که هم از طریق عضویت در شبکه فن بازار ملی و ارتباطی که با کشورهای همسایه و مجموعه شرکت‌های دانش بنیان داریم.

مهندس اکبر قنبرپور رئیس فن بازار ملی ضمن اشاره به شروع ایجاد فن بازارهای منطقه‌ای در سراسر کشور از سال 93 افزود: یکی از تکالیف شورای عالی انقلاب فرهنگی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ساماندهی فن یازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوزه‌های دارای اولویت کشور است که در این راستا و بر طبق آیین نامه ایجاد شبکه فن بازار ملی ایران امروز بیست و یکمین فن بازار منطقه‌ای در استان آذربایجان غربی راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه ارزش افزوده فناوری فراتر از کالا و خدماتی است که در کشور وجود دارد افزود: محصولات، خدمات، دانش فنی، اختراعات، علامت تجاری، سهام شرکت‌ها و استارتاپ‌ها از مواردی است که در فن بازار می‌تواند عرضه شود.

رئیس فن بازار ملی ایجاد و توسعه پورتال و بانک اطلاعاتی عرضه و تقاضا، ایجاد و توسعه شبکه فن بازاربه صورت منطقه‌ای و آموزش و توانمند سازی و ساماندهی واسط‌های نوآوری را از ماموریت‌های فن بازار ملی ایران برشمرد.

در ادامه این مراسم اولین جلسه شورای فن بازار منطقه‌ای تشکیل شد و در این جلسه ضمن بررسی و تصویب آیین نامه داخلی شورا، کلیات برنامه‌های عملیاتی و رویه انتخاب کارگزاران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین دفتر فن بازار منطقه‌ای استان آذربایجان غربی نیز در محل پارک علم و فناوری آذربایجان غربی افتتاح شد.

شایان ذکر است فن بازار منطقه‌ای در واقع دفتر نمایندگی فن بازار ملی در گستره استانی بوده و به صورت متمرکز در منطقه جغرافیایی خاص فعالیت دارد.اطلاعیه ها
ورود به فن بازار