نشست صمیمی رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک

نشست صمیمانه پایان سال دکتر حسن حیدری رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با کارکنان و شرکت‌های دانش بنیان در سالن کنفرانس پارک برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی، دکتر حسن حیدری روز چهارشنبه 22 اسفند ماه در نشست صمیمی با شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی، ضمن قدردانی از شرکت‌های مستقر در پارک به اقداماتی که در سال‌ آینده انجام می‌شود اشاره و اظهار کرد: در سال آینده با اتمام ساختمان جدید پارک، تمامی جلسات و نشست‌ها در ساختمان جدید انجام می شود.

وی افزود: تمامی خرید‌های کارفرمای ساختمان نیمه‌کاره انجام شده و با توجه به نوسانات بازار در ماه‌های اخیر و تغییر قیمت‌ها، برخی خرید‌ها را خود پارک بر عهده گرفته و آخرین اقدامات نیز خرید آسانسور بود که کار نهایی آن نیز انجام شده است. با توجه به اینکه قرارداد اتمام این ساختمان تا پایان خردادماه می‌باشد، شرکت‌ها می‌توانند از شهریور ماه در آن استقرار یابند.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در داخل ساختمان جدید پارک آزمایشگاه‌‌هایی برای شرکت‌‌های مستقر در داخل پارک پیش‌بینی شده است که به مرور زمان نسبت به تجهیز آن اقدام خواهد شد، بیان کرد: علاوه برآن، قسمت پایین ساختمان جدید‌الاحداث به فضای کارگاهی اختصاص یافته است که رشد قابل توجهی داشته است.

دکتر حسن حیدری بیان کرد: خوشبختانه هفته قبل هیئت امنای منطقه یک فناوری برای پنج شرکت مستقر در پارک علم و فناوری مجوز استقرار در زمین‌های پارک را صادر کرد.

وی افزود: 19 میلیارد تومان در جریان سفر رئیس جمهور به آذربایجان‌غربی، برای آموزش عالی استان اختصاص یافت که ۹ میلیارد آن سهم پارک بود.

رییس پارک علم و فناوری با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان بیش از سه برابر بودجه مصوب نیز اعتبار جذب کرده، خاطر نشان کرد: امیدواریم کمک‌های استانی در سال‌های آتی نیز استمرار داشته باشد.

وی با ابراز خرسندی از فعالیت شرکت‎‌های دانش بنیان مستقر در پارک اظهار کرد: با توجه به فعالیت‌ها، موفقیت‌های روزافزون و همت بالای شرکت‌های دانش بنیان، کمیت و کیفیت شرکت‌ها در پارک افزایش داشته است، اما باز هم نیاز به تلاش بیشتری هست تا به موفقیت‌های بیش از این دست یابند.

دکتر حیدری تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیئت رئیسه قرار شد که به هر شرکتی که دانش بنیان شد مبلغ 20 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه یک ساله اختصاص یابد.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ بودجه پارک ۲۰۰ درصد رشد داشته است و این رقم رشد در سال ۱۳۹۷ نیز، ۱۶ درصد رشد داشته است، این در حالی است که میزان حمایت مالی پارک ۷۷ در صد رشد داشته است. سال بعد نیز بودجه جاری پارک ۸۶ درصد رشد خواهد داشت که میزان حمایت از شرکت‌ها نیز بیشتر خواهد بود.

دکتر حیدری با اشاره به اینکه امسال با درخششی که شرکت‌ها داشته‌اند، توانستیم تا حدودی خود را در مسیر پیشرفت ثابت کنیم، تاکید کرد: امیدوار هستیم در سال‌های آینده نیز به موفقیت‌های بالایی دست یابیم تا بتوانیم از امتیازاتی که حق پارک علم و فناوری بوده استفاده لازم را ببریم.

وی بیان کرد: حدود 600 میلیون تومان مصوبه از هیئت امنا گرفته شده  و اگر امروز صندوق شکل بگیرد مجاز هستیم تا در راستای تشکیل صندوق پژوهش و فناوری نیز سرمایه‌گذاری کنیم. ۴۹ درصد صندوق می‌تواند دولتی و ۵۱ درصد آن نیز متلعق به بخش خصوصی باشد. پارک حاضر است سهم بخش دولتی را تامین کند اما بخش خصوصی را باید استان حمایت کند.


اطلاعیه ها
ورود به فن بازار