در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان: مدیرعاملان دو شرکت مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به عنوان فناور برتر انتخاب شدند

در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان مدیرعامل شرکت «اروم نیرو توان» و «مارال روبات» صنعت به عنوان فناور برتر استان انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی؛ روز سه‌شنبه 11 در ماه سال‌جاری به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش، جشنواره «تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده» آذربایجان غربی برگزار شد. در این جشنواره از «اکبرفتحی جلالی» مدیرعامل شرکت «اروم نیرو توان» و «عطاقادر» مدیرعامل شرکت«مارال ربات صنعت» از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به عنوان فناور برتر انتخاب و تجلیل شدند.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان اظهار کرد: در دنیای کنونی برقراری ارتباط بین فناوری و بازار از مولفه‌های بسیار مهم در عرصه اقتصاد یک کشور تلقی می‌شود ولی متاسفانه در کشور ما برای رسیدن فناوری به بازار با موانع و چالش‌های بزرگی روبه‌رو هستیم.
دکتر حسن حیدری گفت: برای توسعه کشور و استان نیازمند این هستیم که موانع از سر راه رسیدن فناوری به بازار برداشته شود و برای تحقق این امر بایستی نهادها همکاری ویژه‌ای داشته باشند.
وی گفت: در سال‌های جاری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق شد تا مرجعیت ثبت اختراعات را کسب کند و فناوران استان بتوانند برای کسب مالکیت معنوی خود اقدام کنند.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی افتتاح سامانه فن‌بازر استان به تولیت پارک علم و فناوری آذربایجان غربی را اقدامی مهم در جهت تسهیل ارتباط بین فناوری و بازار دانسته و گفت: با راه‌اندازی این سامانه در استان ارتباط بین عرضه‌کننده و تقاضاکننده فناوری افزایش می‌یابد و بازار خوبی برای فروش محصولات از طریق سامانه فن‌بازار ایجاد می‌شود.

وی تاکید کرد: راه‌اندازی صندوق پژوهش از نیازهای اساسی استان در شرایط کنونی است که با اهتمام مسئولین و سازمان‌ها می‌توان به این مهم جامه عمل پوشاند و سبب توسعه استان شد.


 


اطلاعیه ها
ورود به فن بازار