کسب مجوز دانش بنیانی محصول، توسط شرکت مستقر در مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

محصول تولیدی شرکت بهینه فرآیند الکترونیک فیدار از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک، مجوز محصول دانش بنیان را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، شرکت بهینه فرآیند الکترونیک فیدار از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک که در زمینه کاهش مصرف انرژی و سوخت موتورخانه ها فعالیت می‌نماید موفق به دریافت مجوز دانش بنیانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.

نیما ملکی مدیر عامل این شرکت در تشریح این خبر گفت: 4 سال قبل محصولی با تکیه بر دانش بومی در زمینه سیستم‌های هوشمند ساختمان در زمینه گرمایش و سرمایش برای کاهش مصرف انرژی طراحی کرده و توانستیم از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز مجوز محصول دانش بنیان را دریافت کنیم.

وی افزود: هم‌اکنون این محصول، به مرحله تولید صنعتی رسیده و مشتریانی نیز از کشورهای همسایه داریم که بزودی با طراحی تغییریافته بر اساس شرایط محیطی آن کشورها صادر خواهد شد.

ملکی با اشاره به اینکه تولید هر دستگاه چیزی حدود 95 درصد صرفه جویی ارزی به همراه دارد افزود: برای خرید نمونه های خارجی باید مبلغی بالغ بر 12هزار دلار پرداخت شود که ما توانستیم با بومی سازی و هماهنگ کردن دستگاه با سیستم های داخلی، با هزینه 300 دلار آنرا به تولید برسانیم.

مدیر عامل شرکت بهینه فرآیند الکترونیک فیدار در مورد مزایای این سیستم گفت: هوشمند شدن موتورخانه، کاهش مصرف سوخت تا میزان 50 درصد در واحدهای اداری و 30 درصد در واحدهای مسکونی و افزایش رفاه داخل ساختمان را می توان مهم ترین مزایای این سیستم دانست.

ملکی به فروش 24 دستگاه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال با راه اندازی تولید صنعتی دستگاه، بیش از 80 دستگاه به فروش رسانده‌ایم همچنین از کشورهای ترکیه و آذربایجان نیز برای طراحی و تولید سیستم بر پایه شرایط بومی آنها پیشنهاد دریافت کرده ایم.

وی همچنین گفت: این شرکت زمینه اشتغال 9 فارغ التحصیل تحصیلات تکمیلی را فراهم کرده که با مدارک کارشناسی، ارشد و دکترا درحال همکاری هستند.

وی با بیان اینکه حمایت های پارک علم و فناوری آذربایجان غربی تاثیر زیادی در فراهم شدن شرایط تولید و صادرات این محصول داشته است افزود: از سال 96 که در مرکز رشد استقرار یافتیم، مسئولین پارک با تسهیل شرایط دریافت مجوزها و ارائه تسهیلات، کمک زیادی به این شرکت داشتند و هم اکنون میتوان تاثیر حمایت های پارک علم و فناوری را مشاهده کرد.


اطلاعیه ها
ورود به فن بازار