آیین افتتاح چهارمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) با حضور نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی عصر ۲۰ اردیبهشت امسال در محل فرهنگسرای خانه جوان ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: برای ایده پردازان رویداد شتاب آذربایجان آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم رویدادهای شتاب آذربایجان زمینه را برای توسعه کسب و کارهای نوپا در استان فراهم نماید.

رئیس پارک علم و فناوری افزود:  طبق مطالعات انجام شده ، اکثریت کسب و کارهای صورت گرفته در دنیا در ۲دهه اخیر از طریق استارتاپ بوده است.

دکتر حسن حیدری با اشاره به برگزاری ۳ رویداد شتاب آذربایجان توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی  در سال جاری افزود: چهارمین رویداد شتاب آذربایجان به سبک استارتاپ ویکند (کارآفرینی در ۵۴ ساعت) برگزار می‌گردد.

وی خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در تلاش است بعد از ماه مبارک رمضان ۵ رویداد شتاب شهرستانی نیز در استان برگزار کند.

دکتر نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی هدف از حضور در این مراسم را اعلام حمایت استاندار آذربایجان غربی از رویدادهای کارآفرینی در استان عنوان کرد و افزود: با توجه به شعارهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری در انتخابات پیش روی کشور در خصوص اعلام آمادگی برای حل مسئله اشتغال جوانان و ارتقاء و تعالی بخشی معیشت مردم و اقتصاد کشور می‌توان به اهمیت رویدادهای کارآفرینی پی برد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه با وجود تلاش‌های فراوان برای راه اندازی شهرک فن آوری الکترونیک در استان پس از ۱۸ سال هنوز پیشرفت چندانی نداشته است افزود:  شهرک‌ها و پارک‌های  فن آوری از دهه  ۶۰ و ۷۰ میلادی در اروپا و کشورهای پیشرفته رخ داده است.

دکتر نادر صفرزاده با ابراز خرسندی از ایجاد شهرک های فن آورانه و مراکز رشد و مؤسسات کارآفرینی در آذربایجان‌ غربی تصریح کرد: جوانان با فعالیت در شهرک های فن آوری کارگاه هایی ایجاد کرده  و خواستار تبدیل ایده ها به کسب و کار هستند.

وی با اشاره به کتاب موج ۳ تافلر افزود: تافلر در موج سوم  به فن آوری اطلاعات و فرا صنعتی اشاره  کرده است که مربوط به قرن ۲۰ بوده واکنون موج ۴ یعنی موج نرم که مربوط به کارهای دانش پژوهان تحول گرا و ایده پردازان کسب و کار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: دولت در سند چشم انداز توسعه از شرکتهای دانش بنیان حمایت میکند و جامعه هدف قرارداده است.

صفرزاده گفت: درگذشته جوانان به دنبال استخدام دولتی و کارخانجات بودند ولی امروزه با ارایه ایده های برتر و فن اورانه در قالب کسب و کارهای کوچک بهره مند شده و این کسب و کارهای نوآورانه موجب رشد معیشت صاحب ایده و جامعه شده است.

وی با بیان اینکه ایران از لحاظ رشد علمی پیشرفت خوبی دارد تصریح کرد: متاسفانه پایه علمی ضعیف کشور باعث شده رشد علمی ما باوجود درصد بالا،نسبت به کشورهای پیشرفته محسوس نباشد.

در اولین روز از چهارمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) ۲۷ ایده پرداز در مدت ۶۰ ثانیه ایده‌های خود را مطرح کردند سپس با رای شرکت کنندگان ۱۰ ایده با عناوین “اپلیکیشن یار کودک من”، “سامانه آنلاین فیدان”، “هم باغ”، “گردو”، bu var””، “لیبل شناسایی میکروبی مواد غذایی”، “فلامینگو”، “قفل الکترونیک هوشمند”، “آموزش با موشن گرافیک” و “APP همکار”  به عنوان ایده‌های برگزیده شناسایی شدند.

ایده پردازان برگزیده توضیحاتی را پیرامون ایده و نیازهای تیم خود به شرکت کنندگان ارائه دادند و سپس تیم سازی انجام پذیرفت.

همچنین تقی فرهنگ نیا رئیس مرکز رشد پارک علم و فناوری یزد که به عنوان مربی در این رویداد حضور دارد طی سخنانی به نحوه ایجاد کسب و کارهای جدید پرداخت.

بهترین راه یادگیری فرایند شروع یک کسب‌وکار از راه تجربه است و این رویداد این فرصت را به شرکت‌کنندگان می دهد تا در کنار مربیان باتجربه، راه‌اندازی یک استارتاپ را تجربه کنند.

در واقع این رویداد تمرینی برای نحوه ی صحیح ایده پردازی،تیم سازی وکار گروهی و مدیریت صحیح هست که به ایجاد یک کسب و کار نوپا کمک می کند.

به تیم‌های برتر در این رویداد جوایز نفیس نقدی، پذیرش بطور رایگان در مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، فرصت سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران و داوران رویداد ، هدایایی در قالب کتابهای آموزش کارآفرینی، استفاده از مشاوره ۶ ماهه تیم مربیان رویداد تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است کارگاه‌های آموزشی ایده پردازی و بوم کسب و کار صبح اولین روز چهارمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) جهت آماده‌سازی شرکت کنندگان برای حضور موفق در رویداد کارآفرینی ۵۴ ساعته در محل فرهنگسرای خانه جوان ارومیه برگزار شد.
تاریخ ارسال : ۹۶/۰۲/۲۱


آخرین اخبار
تفاهم نامه توسعه تولید محصولات دانش بنیان در صنعت آب و فاضلاب منعقد شد
تفاهم نامه همکاری جهت توسعه تولید محصولات دانش بنیان در صنعت آب و فاضلاب آذربایجان غربی منعقد شد. به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری آذربایجان غربی تفاهم نامه همکاری ...

مقام اول جهان به محصول شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی رسید
مقام اول جهان و مدال طلای مسابقه روز جهانی مخترعین در بانکوک تایلند به محصول شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی رسید. به گزارش روابط عمومی پارک علم ...

پیام تسلیت رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در پی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با صدور پیامی حادثه اخیر سقوط هواپیما و جان‌ باختن شماری از هموطنان را تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری ...

هفتمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) دوم اسفندماه برگزار خواهد شد
هفتمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) که قبل از این قرار بود در هشتم بهمن ماه امسال برگزار شود، دوم اسفند در ارومیه برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومی پارک علم ...

رئیس پارک علم وفناوری و فناوری آذربایجان غربی: هشتمین رویداد شتاب آذربایجان در خوی برگزار می‌شود
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: هشتمین رویداد شتاب آذربایجان در شهرستان خوی با موضوع آزاد شانزدهم اسفند ماه برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی پارک علم و ...

کارگاه آموزشی آشنایی با دانشگاه کارآفرین در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی برگزار شد
کارگاه آموزشی آشنایی با دانشگاه کارآفرین ویژه کارکنان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، کارگاه آموزشی آشنایی با دانشگاه ...

حضور ریاست و کارکنان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در حماسه راهپیمایی ۲۲ بهمن/ تقدیر ریاست پارک از حضور جامعه فناوری
ریاست و کارکنان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی همگام با آحاد ملت ایران در حماسه راهپیمایی 22 بهمن حضور یافتند. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، ...

استقبال شرکت‌های پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از دوره فنون مذاکره
به دنبال استقبال شرکت‌های پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از دوره فنون مذاکره، این دوره آموزشی سه روزه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان ...

به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و با حضور مسئولین پارک علم وفناوری آذربایجان غربی صورت گرفت؛ بازدید از محصول نصب شده شرکت اروم نیرو توان در شرکت فولاد شاهین بناب
مسئولین پارک علم وفناوری آذربایجان غربی به مناسبت دهه مبارکه فجر از نصب موفقیت آمیز محصول شرکت اروم نیرو توان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در شرکت ...

در دوره آموزشی فنون مذاکره پارک علم و فناوری آذربایجان غربی مطرح شد؛ شرکت‌های دانش بنیان و کوچک در ارائه مناسب محصولات خود باید تلاش کنند
مدرس دوره آموزشی فنون مذاکره در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: شرکت‌های دانش بنیان و کوچک در ارائه مناسب محصولات خود به مشتریان باید تلاش کنند. به گزارش روابط ...