آیین افتتاح چهارمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) با حضور نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی عصر ۲۰ اردیبهشت امسال در محل فرهنگسرای خانه جوان ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: برای ایده پردازان رویداد شتاب آذربایجان آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم رویدادهای شتاب آذربایجان زمینه را برای توسعه کسب و کارهای نوپا در استان فراهم نماید.

رئیس پارک علم و فناوری افزود:  طبق مطالعات انجام شده ، اکثریت کسب و کارهای صورت گرفته در دنیا در ۲دهه اخیر از طریق استارتاپ بوده است.

دکتر حسن حیدری با اشاره به برگزاری ۳ رویداد شتاب آذربایجان توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی  در سال جاری افزود: چهارمین رویداد شتاب آذربایجان به سبک استارتاپ ویکند (کارآفرینی در ۵۴ ساعت) برگزار می‌گردد.

وی خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در تلاش است بعد از ماه مبارک رمضان ۵ رویداد شتاب شهرستانی نیز در استان برگزار کند.

دکتر نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی هدف از حضور در این مراسم را اعلام حمایت استاندار آذربایجان غربی از رویدادهای کارآفرینی در استان عنوان کرد و افزود: با توجه به شعارهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری در انتخابات پیش روی کشور در خصوص اعلام آمادگی برای حل مسئله اشتغال جوانان و ارتقاء و تعالی بخشی معیشت مردم و اقتصاد کشور می‌توان به اهمیت رویدادهای کارآفرینی پی برد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه با وجود تلاش‌های فراوان برای راه اندازی شهرک فن آوری الکترونیک در استان پس از ۱۸ سال هنوز پیشرفت چندانی نداشته است افزود:  شهرک‌ها و پارک‌های  فن آوری از دهه  ۶۰ و ۷۰ میلادی در اروپا و کشورهای پیشرفته رخ داده است.

دکتر نادر صفرزاده با ابراز خرسندی از ایجاد شهرک های فن آورانه و مراکز رشد و مؤسسات کارآفرینی در آذربایجان‌ غربی تصریح کرد: جوانان با فعالیت در شهرک های فن آوری کارگاه هایی ایجاد کرده  و خواستار تبدیل ایده ها به کسب و کار هستند.

وی با اشاره به کتاب موج ۳ تافلر افزود: تافلر در موج سوم  به فن آوری اطلاعات و فرا صنعتی اشاره  کرده است که مربوط به قرن ۲۰ بوده واکنون موج ۴ یعنی موج نرم که مربوط به کارهای دانش پژوهان تحول گرا و ایده پردازان کسب و کار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: دولت در سند چشم انداز توسعه از شرکتهای دانش بنیان حمایت میکند و جامعه هدف قرارداده است.

صفرزاده گفت: درگذشته جوانان به دنبال استخدام دولتی و کارخانجات بودند ولی امروزه با ارایه ایده های برتر و فن اورانه در قالب کسب و کارهای کوچک بهره مند شده و این کسب و کارهای نوآورانه موجب رشد معیشت صاحب ایده و جامعه شده است.

وی با بیان اینکه ایران از لحاظ رشد علمی پیشرفت خوبی دارد تصریح کرد: متاسفانه پایه علمی ضعیف کشور باعث شده رشد علمی ما باوجود درصد بالا،نسبت به کشورهای پیشرفته محسوس نباشد.

در اولین روز از چهارمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) ۲۷ ایده پرداز در مدت ۶۰ ثانیه ایده‌های خود را مطرح کردند سپس با رای شرکت کنندگان ۱۰ ایده با عناوین “اپلیکیشن یار کودک من”، “سامانه آنلاین فیدان”، “هم باغ”، “گردو”، bu var””، “لیبل شناسایی میکروبی مواد غذایی”، “فلامینگو”، “قفل الکترونیک هوشمند”، “آموزش با موشن گرافیک” و “APP همکار”  به عنوان ایده‌های برگزیده شناسایی شدند.

ایده پردازان برگزیده توضیحاتی را پیرامون ایده و نیازهای تیم خود به شرکت کنندگان ارائه دادند و سپس تیم سازی انجام پذیرفت.

همچنین تقی فرهنگ نیا رئیس مرکز رشد پارک علم و فناوری یزد که به عنوان مربی در این رویداد حضور دارد طی سخنانی به نحوه ایجاد کسب و کارهای جدید پرداخت.

بهترین راه یادگیری فرایند شروع یک کسب‌وکار از راه تجربه است و این رویداد این فرصت را به شرکت‌کنندگان می دهد تا در کنار مربیان باتجربه، راه‌اندازی یک استارتاپ را تجربه کنند.

در واقع این رویداد تمرینی برای نحوه ی صحیح ایده پردازی،تیم سازی وکار گروهی و مدیریت صحیح هست که به ایجاد یک کسب و کار نوپا کمک می کند.

به تیم‌های برتر در این رویداد جوایز نفیس نقدی، پذیرش بطور رایگان در مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، فرصت سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران و داوران رویداد ، هدایایی در قالب کتابهای آموزش کارآفرینی، استفاده از مشاوره ۶ ماهه تیم مربیان رویداد تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است کارگاه‌های آموزشی ایده پردازی و بوم کسب و کار صبح اولین روز چهارمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) جهت آماده‌سازی شرکت کنندگان برای حضور موفق در رویداد کارآفرینی ۵۴ ساعته در محل فرهنگسرای خانه جوان ارومیه برگزار شد.
تاریخ ارسال : ۹۶/۰۲/۲۱


آخرین اخبار
تقدیر رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از کارشناس تجاری سازی و بازاریابی پارک
دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از آقای امین رحیمی پور به واسطه تلاش‌های فراوان در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان تشکر ...

اولین جشنواره استانی شناسایی و توانمندسازی ایده های برتر دانش آموزی
دانش آموزان گرامی استان آذربایجان غربی می توانند تا 25 دیماه 1396 با تکمیل فایل ثبت نام  در اولین جشنواره استانی شناسایی و توانمندسازی ایده های برتر دانش آموزی و ارسال آن ...

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی: ارتباط دوسویه فناوران و سرمایه گذاران شاه کلید حل مشکلات اقتصادی استان می باشد
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی: پروفسور حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ...

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان آذربایجان غربی به کار خود پایان داد
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان آذربایجان غربی با انعقاد 5 تفاهم نامه همکاری پس از 3 روز برپایی به کار خود پایان داد. به گزارش روابط عمومی پارک ...

در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار صورت گرفت: امضای تفاهم نامه همکاری‌های مشترک فی ما بین معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف ایجاد و گسترش همفکری و ...

بازتاب خبری نشست پروفسور حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اصحاب رسانه استان
خبرگزاری اقتصاد ایران خبرگزاری تسنیم خبرگزاری جمهوری اسلامی استان آذربایجان غربی خبرگزاری فارس استان آذربایجان غربی کانال خبری تلگرامی ایسنا آذربایجان غربی کانال تلگرامی خبر آنلاین آذربایجان غربی

حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در دومین روز از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان مدیران و مسئولان تعدادی از دستگاه‌های اجرایی در ...

مدیر عامل شرکت مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به عنوان فناور برتر استان معرفی شد
در جشنواره تجلیل از پژهشگران، فناوران و ایده‌های برتر استان از حامد نیکمرام مدیر عامل شرکت نیک فناوران پلاسما مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به عنوان فناور ...

جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و ایده‌های برتر استان با حضور استاندار آذربایجان غربی برگزار شد
همزمان با هفته پژوهش و فناوری جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و ایده‌های برتر آذربایجان غربی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، جشنواره تجلیل از ...

با حضور دبیر جشنواره پژوهش وزارت کشور: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان افتتاح شد
همزمان با هفته پژوهش و فناوری، نمایشگاه دستاورهای پژوهش، فناوری و فن بازار در ارومیه افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، عصر روز سه شنبه ...