آیین افتتاح چهارمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) با حضور نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی عصر ۲۰ اردیبهشت امسال در محل فرهنگسرای خانه جوان ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: برای ایده پردازان رویداد شتاب آذربایجان آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم رویدادهای شتاب آذربایجان زمینه را برای توسعه کسب و کارهای نوپا در استان فراهم نماید.

رئیس پارک علم و فناوری افزود:  طبق مطالعات انجام شده ، اکثریت کسب و کارهای صورت گرفته در دنیا در ۲دهه اخیر از طریق استارتاپ بوده است.

دکتر حسن حیدری با اشاره به برگزاری ۳ رویداد شتاب آذربایجان توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی  در سال جاری افزود: چهارمین رویداد شتاب آذربایجان به سبک استارتاپ ویکند (کارآفرینی در ۵۴ ساعت) برگزار می‌گردد.

وی خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در تلاش است بعد از ماه مبارک رمضان ۵ رویداد شتاب شهرستانی نیز در استان برگزار کند.

دکتر نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی هدف از حضور در این مراسم را اعلام حمایت استاندار آذربایجان غربی از رویدادهای کارآفرینی در استان عنوان کرد و افزود: با توجه به شعارهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری در انتخابات پیش روی کشور در خصوص اعلام آمادگی برای حل مسئله اشتغال جوانان و ارتقاء و تعالی بخشی معیشت مردم و اقتصاد کشور می‌توان به اهمیت رویدادهای کارآفرینی پی برد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه با وجود تلاش‌های فراوان برای راه اندازی شهرک فن آوری الکترونیک در استان پس از ۱۸ سال هنوز پیشرفت چندانی نداشته است افزود:  شهرک‌ها و پارک‌های  فن آوری از دهه  ۶۰ و ۷۰ میلادی در اروپا و کشورهای پیشرفته رخ داده است.

دکتر نادر صفرزاده با ابراز خرسندی از ایجاد شهرک های فن آورانه و مراکز رشد و مؤسسات کارآفرینی در آذربایجان‌ غربی تصریح کرد: جوانان با فعالیت در شهرک های فن آوری کارگاه هایی ایجاد کرده  و خواستار تبدیل ایده ها به کسب و کار هستند.

وی با اشاره به کتاب موج ۳ تافلر افزود: تافلر در موج سوم  به فن آوری اطلاعات و فرا صنعتی اشاره  کرده است که مربوط به قرن ۲۰ بوده واکنون موج ۴ یعنی موج نرم که مربوط به کارهای دانش پژوهان تحول گرا و ایده پردازان کسب و کار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: دولت در سند چشم انداز توسعه از شرکتهای دانش بنیان حمایت میکند و جامعه هدف قرارداده است.

صفرزاده گفت: درگذشته جوانان به دنبال استخدام دولتی و کارخانجات بودند ولی امروزه با ارایه ایده های برتر و فن اورانه در قالب کسب و کارهای کوچک بهره مند شده و این کسب و کارهای نوآورانه موجب رشد معیشت صاحب ایده و جامعه شده است.

وی با بیان اینکه ایران از لحاظ رشد علمی پیشرفت خوبی دارد تصریح کرد: متاسفانه پایه علمی ضعیف کشور باعث شده رشد علمی ما باوجود درصد بالا،نسبت به کشورهای پیشرفته محسوس نباشد.

در اولین روز از چهارمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) ۲۷ ایده پرداز در مدت ۶۰ ثانیه ایده‌های خود را مطرح کردند سپس با رای شرکت کنندگان ۱۰ ایده با عناوین “اپلیکیشن یار کودک من”، “سامانه آنلاین فیدان”، “هم باغ”، “گردو”، bu var””، “لیبل شناسایی میکروبی مواد غذایی”، “فلامینگو”، “قفل الکترونیک هوشمند”، “آموزش با موشن گرافیک” و “APP همکار”  به عنوان ایده‌های برگزیده شناسایی شدند.

ایده پردازان برگزیده توضیحاتی را پیرامون ایده و نیازهای تیم خود به شرکت کنندگان ارائه دادند و سپس تیم سازی انجام پذیرفت.

همچنین تقی فرهنگ نیا رئیس مرکز رشد پارک علم و فناوری یزد که به عنوان مربی در این رویداد حضور دارد طی سخنانی به نحوه ایجاد کسب و کارهای جدید پرداخت.

بهترین راه یادگیری فرایند شروع یک کسب‌وکار از راه تجربه است و این رویداد این فرصت را به شرکت‌کنندگان می دهد تا در کنار مربیان باتجربه، راه‌اندازی یک استارتاپ را تجربه کنند.

در واقع این رویداد تمرینی برای نحوه ی صحیح ایده پردازی،تیم سازی وکار گروهی و مدیریت صحیح هست که به ایجاد یک کسب و کار نوپا کمک می کند.

به تیم‌های برتر در این رویداد جوایز نفیس نقدی، پذیرش بطور رایگان در مرکز رشد جامع واحدهای فناور پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، فرصت سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران و داوران رویداد ، هدایایی در قالب کتابهای آموزش کارآفرینی، استفاده از مشاوره ۶ ماهه تیم مربیان رویداد تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است کارگاه‌های آموزشی ایده پردازی و بوم کسب و کار صبح اولین روز چهارمین رویداد شتاب آذربایجان (روشا) جهت آماده‌سازی شرکت کنندگان برای حضور موفق در رویداد کارآفرینی ۵۴ ساعته در محل فرهنگسرای خانه جوان ارومیه برگزار شد.
تاریخ ارسال : ۹۶/۰۲/۲۱


آخرین اخبار
کارگاه آموزشی طراحی و خلق مدل کسب و کار
  • آنچه در این کارگاه آموزشی خواهید آموخت: - مدل کسب و کار چیست؟ - درآمد شما از چه طریقی کسب میشود؟ -  آیا محصول شما نیاز به طراحی مدل کسب و کار دارد؟ - ...

کارگاه آموزشی”چگونه استات آپ خود را مدیریت کنید؟”
  کارگاه آموزشی"چگونه استات آپ خود را مدیریت کنید؟" • آنچه در این کارگاه آموزشی خواهید آموخت: - علل عمده شکست استارت آپ ها - مراحل مختلف چرخه عمر بنگاه های اقتصادی و ویژگی های هر ...

کارگاه آموزشی مهارت های بازاریابی
• آنچه در این کارگاه آموزشی خواهید آموخت: - کلیات بازاریابی - برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی - تحقیقات بازاریابی و نقش آنها در ارائه ی محصولات و خدمات - مدیریت رفتار مشتریان - تقسیم بازار و ...

حضور پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر، برق، الکترونیک، صنایع مخابراتی و ماشین های اداری ارومیه
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر، برق، الکترونیک، صنایع مخابراتی و ماشین های اداری ارومیه عصر سه شنبه 18 مهر سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ارومیه گشایش یافت. به ...

حضور پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ایروان- ارمنستان
نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ایروان- ارمنستان با حضور سفیر ایران در ایروان، وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و روسا و ...

کارگاه آموزشی دو روزه “قواعد مالکیت صنعتی” و “جستجوی حرفه‌ای پتنت و تحلیل پتنت” آغاز شد
کارگاه آموزشی "قواعد مالکیت صنعتی" و "جستجوی حرفه‌ای پتنت و تحلیل پتنت" به همت پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و با همکاری دانشگاه ارومیه در محل دانشکده دامپزشکی دانشگاه ...

تایید صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان جهت ارجاع کارهای پژوهشی ابلاغ شد
دبیر کارگروه و رئیس امور شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان با ابلاغ مصوبه‌ای به رؤسای پارکهای علم‌وفناوری و مراکز رشد، مسیر ارجاع کارهای پژوهشی از سوی دستگاه‌های اجرایی به شرکتهای دانش‌بنیان ...

دریافت مدال طلای Feef Expo 2017 ایران توسط شرکت مستقر در پارک علم و فناوری علم و فناوری آذربایجان غربی
شرکت اروم گوهر دانه مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق به دریافت مدال طلای Feef Expo 2017 ایران به عنوان برترین کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان ایران ...

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم: تبدیل پارک های علم و فناوری به شهرک‌های فناوری از اولویتهای وزارت علوم است
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: باید پارک‌های علم و فناوری را گسترش دهیم و به شهرک فناوری تبدیل کنیم که این موضوع از اولویتهای ...

حضور پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در نخستین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری‌های نوین شهری
اولین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نوین شهری با حضور ده­ ها شهر توسعه يافته از سراسر دنيا و صدها شركت دانش ­بنيان از ايران و خارج از ...